Hurda Alımı

İstanbul Hurdacı

İstanbul hurdacı

İstanbul hurdacı için hurdacılık sektörü oldukça canlı ve bu şehirde hizmet vermekte olan pek çok İstanbul hurda firması mevcuttur. Geri dönüşüme verilen önemin artmasıyla beraber hurda sektörü de canlılık kazanmış ve gelişim göstermiştir. Nüfus yoğunluğu hayli yüksek olan İstanbul da hurda sektörünün gelişmiş olduğu bölgelerden biridir.

Genel olarak tekrar kullanılma imkanı olmayan, atıl duruma gelmiş fakat yapıldığı madde itibariyle hala değer taşıyan ürünler hurda olarak nitelendirilir ve İstanbul hurdacı firmasına satılır. Örneğin bozulmuş elektronik eşyalar, bakır tencereler, alüminyum ya da çinko paneller bu ürünlerden sayılabilir. Ürünün kullanım süresi dolsa bile satılabilir. İstanbul hurdacı firmaları da bu tarz geri dönüşümü mümkün ürünleri belirli bir ücret karşılığında kişilerden satın alır. Böylece hem çöplerde kalabalık oluşmaz, hem geri dönüşüm sayesinde hammaddeye duyulan ihtiyaç azalır hem de ekonomide canlılık yaşanır. Ayrıca bu sayede çevre de korunmuş olacaktır.

İstanbul Hurda Alımı Yapan Firmalar

Hurda satışı yapmak isteyen kişiler için hurda alımı yapan İstanbul hurdacı firmalarına ulaşmak çok kolaydır. Özellikle İstanbul ili ve çevresinde pek çok firma geri dönüşüm amaçlı hurda toplar. Sanayinin gelişmiş olduğu, yüksek nüfusa sahip olan İstanbul’da hurda satışı da hurda alımı da sıklıkla gerçekleşen işlemlerdir. Her mahallede hurdacı arabasına rastlamak mümkündür.

Hurda satışı yapmak isteyen kişiler için ilk yöntem, mahallelerine gelen hurdacılardır. El arabası ya da hurda arabası ile dolaşan hurdacılara hurda satmak mümkündür. Bu kişiler de hurdaları İstanbul hurdacı firmalarına götürür. Yani aracı konumundadır. Diğer bir yöntem ise İstanbul hurdacı firması ile çalışmaktır. İnternet üzerinden İstanbul üzerinde hurda alımı yapan firmalara ulaşmak çok kolaydır. Bu firmaların iletişim numaraları bulunarak kolayca iletişime geçilebilir ve hurda satışı gerçekleşebilir. Firmamız da İstanbul içinde hurda alımı yapmaktadır ve hurda satışınız için firmamızla çalışmanız mümkündür.

İstanbul Hurdacı Geri Dönüşümü Nasıl Yapar?

İstanbul içinde hurdaların geri dönüştürülmesi büyük önem taşır. Çünkü oldukça yüksek bir kent nüfusuna sahip olan şehrin ihtiyaçları her geçen gün artmaktadır. Ayrıca kullanılan ve atıl duruma gelen ürünlerin geri dönüştürülmemesi şehirde büyük bir çevre kirliliğine sebep olacaktır. Bu sebeple geri dönüştürülmesi mümkün tüm ürünler İstanbul hurdacı tarafından dönüştürülmelidir.

Bu işlem, İstanbul hurdacı hurda alımı yapan firmalar aracılığı ile gerçekleştirilir. İstanbul hurdacı firmaları kişi ve iş yerlerinden alüminyum, metal, bakır, demir ve diğer maddelerden oluşan hurdaları toplar. Bu hurdaları hammaddelerine göre sınıflandırır ve geri dönüşüm merkezlerine yollar. Geri dönüşüm süreci şu şekilde özetlenebilir:

 • Hurda firması tarafından hurda niteliği kazanan ürünlerin adres tespiti yapılır.
 • Hurdalar, ilgili adreslerden toplanır.
 • Toplanan hurdalar hammadde özelliklerine göre ayrıştırılır ve kategorize edilir.
 • Özelliklerine göre ayrıştırılan maddeler, gereken şekilde geri dönüşüm merkezlerine gönderilir.

İstanbul Hurda Firması

İstanbul, sanayi sektörü gelişmiş ve nüfus yoğunluğu yüksek bir şehir olduğu için pek çok farklı hurda çeşidini barındırır. İstanbul hurda firması olarak hizmet veren firmalar da, bu çeşitlilik doğrultusunda hurda toplar ve hurda fiyatı belirler. İstanbul içinde sıklıkla karşılaşılan hurda çeşitleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Alüminyum hurdası
 • Çinko hurdası
 • Demir hurdası
 • Bakır hurdası
 • Plastik hurdası
 • Kurşun hurdası
 • Krom hurdası
 • Kağıt hurdası
 • Nikel hurdası

İstanbul hurda firması olarak hizmet sunmakta olan firmalar tarafından belirlenmiş sabit bir hurda fiyat politikası yoktur. Bu durumun sebebi, hurda fiyatlarının hurdanın niteliğine göre değişmesidir. Hurda hangi maddeden yapıldıysa ya da hurdanın içinde hangi maddeler bulunuyorsa, ona göre fiyatlandırılır. Bu fiyatlandırma yapılırken maddenin niteliğinin yanında bulunabilirliği de etkili olabilir. Örneğin o dönemde plastik hurdası bulmak zor hale geldiyse, plastik hurda fiyatları artış gösterecektir.

Ya da İstanbul hurda firmasının özellikle talep ettiği bir madde için firma verdiği ücreti artırabilecektir. Yani örneğin diğer firmalarda 5 liraya satılan bir hurda çeşidi, o firma için 7 liradan satın alınabilecektir. İstanbul hurda fiyatları 2023 her ne kadar firmadan firmaya değişiklik gösterse de genel olarak benzer aralıkta seyreder. Çünkü günümüzde hurdacılık gelişmiş ve bir sektör haline gelmiştir. Bu sebeple de fiyatlar belirlenirken aşağı yukarı aynı miktarlar tercih edilir. İstanbul hurdacı firmamız, bu fiyatlandırma içerisinde hurdalarınızı en yüksek fiyattan satın alır ve geri dönüşümünü sağlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir